Seyşeller VLOG

by Caner Acarbay

Pilot olmanın en güzel tarafı bence sürekli seyahat etmektir. Ayda 6-7 farklı yere gidiyorum. Birçok farklı kültürü görüp, değişik yemekleri tadıyorum. Bu ay inanılmaz bir yere uçtum: Seyşeller. Sizlere daha önce dediğim üzere kendime yeni bir Youtube kanalı açtım. Bu kanalda havacılık adına paylaşımlar yapıyorum. Paylaşımlarım içinde gezi ve yaşam stili videoları da buluyor. Seyşeller videosu da bu kapsamda ilk gezi VLOG’um olarak kanalımda yerini aldı.

VLOG ve yeni çektiğim videoların dilini İngilizce olmasına dikkat ediyorum. Bu sayede kendimi İngilizce konusunda hem daha fazla geliştirmek hem de sizlere daha faydalı olmak istiyorum. İngilizceyi tam olarak oturtamadıysanız üzülmeyin. Tüm videolarımı Türkçe altyazılı bir şekilde paylaşıyorum. Bu kapsamda Seyşeller videosu da İngilizce olarak hazırlandı.

Ada Hakkında Kısa Bilgi

Birazcık adadan bahsedeyim. Arkadaşlar Seyşeller tam anlamıyla bir cennet. Mahe adası, Seyşel takım adalarının en büyüğünü oluşturmakta. Büyük ada dediğime bakmayın. Araba ile etrafını dolaşmak iki saat alıyor. Ada birçok güzel plaja ev sahipliği yapmakta. Mükemmel manzaralara sahip plajlarda gün batımını izlemek paha biçilemez. Ada üzülerek söylüyorum ki çok pahalı. Daha önce Maldivler, Mauritius ve Seyşeller’de bulunmuş biri olarak kolayca söyleyebilirim ki en pahalı ada Seyşeller. Ada dünyanın en küçük başkenti Viktorya’ya ev sahipliği yapıyor. Başkent o kadar küçük ki gezmesi 15 dakikanızı alıyor. Bu küçük adada yağmur o kadar çok yağıyor ki yılın büyük çoğunluğunda deniz suyunu arıtıp içmek zorunda kalmıyorlar. Öncesinde Fransız sonrasında İngiliz sömürgesi olmuş bu küçük ada da şu anda Turizm en büyük geçim kaynağı.

Adadaki herkes İngilizce ve Fransızca konuşuyor. Yağmurun çok yağdığı ıslak sezonda adayı ziyaret etmemden ötürü bir gün boyunca ıslak gezdim :).

Son olarak sizin merak ettiğiniz yerler veya görmeyi istediğiniz destinasyonlar neler? Eğer benimle paylaşırsanız uçuşlarımda oraya gitmeye çalışır ve yeni videolar çekerim. Paylaşımlarınızı benimle buradan veya sosyal medya hesaplarımdan yapabilirsiniz.

Seyşeller macerama aşağıdaki videoyu izleyerek benimle ortak olabilirsiniz. Kanalıma abone olup, videoyu beğenirseniz beni ayrıca mutlu edersiniz 🙂

Eğer videonun gömülü versiyonunu göremiyorsanız. Buradan YouTube linkine ulaşabilirsiniz.

You may also like

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00