The City of Freedom: Amsterdam – #TravelVlog

by Caner Acarbay

Hello it’s The city of Freedom: Amsterdam – #TravelVlog

Amsterdam’s root refers back to ancient times. Previously, the city was called Amstelerdam. Some locals often call the city name “Mokkum”. No matter what it is called, Amsterdam is a fantastic city! I simply love Amsterdam! It’s the city of freedom. If you are curious about watching another travel vlog from a pilot’s eye, I would recommend you to watch my Amsterdam Vlog!

—-

Amsterdam’ın kökü eski çağlara kadar uzanmaktadır. Daha önce şehrin adı Amstelerdam’dı. Bazı yerel halk genellikle şehir adını “Mokkum” olarak adlandırır. Adı ne olursa olsun, Amsterdam harika bir şehir! Amsterdam’ı seviyorum! Özgürlüğün şehridir. Bir pilotun gözünden başka bir seyahat vlog’u izlemeyi merak ediyorsanız Amsterdam Vlog’umu izlemenizi tavsiye ederim!

If you can’t see the embedded versionThe city of Freedom: Amsterdam – #TravelVlog you can watch it directly from the Youtube web page.

As always, I would like to hear from you guys. If you want me to record a specific VLOG please drop me a message! You can send your messages here!

The city of Freedom: Amsterdam – #TravelVlog gömülü sürümünü göremiyorsanız doğrudan Youtube web sayfasından izleyebilirsiniz.

Her zamanki gibi sizden haber almak istiyorum. Belirli bir VLOG kaydetmemi istiyorsanız lütfen bana bir mesaj bırakın! Mesajlarınızı buradan gönderebilirsiniz!

You may also like

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00