#PilotTalk July ’22 – First Indian Layover and 8 Days Off in a Row

by Caner Acarbay

Hello, Welcome to #PilotTalk July!

I know I’m late for #PilotTalk July 2022. Extremely busy the last 3 months. I do apologize for the delay. Also figured out that there are many guys out there waiting for my videos! This month I flew for 15 days. I was at home (Izmir, Turkey) twice. I just love to visit Turkiye during summertime. This month also I had my first Indian layover in Kolkata and flew to Maastricht and Zaragoza for the first time. I believe this month’s roster was very productive for me in terms of balancing the best destinations and new good destinations. What do you think of this month’s pilot talk? Feel free to send your comments. As I previously said, your comments are really motivating me! I hope you will enjoy #PilotTalk July 2022!

PilotTalk Temmuz 2022’ye geç kaldığımı biliyorum. Son 3 aydır çok meşguldüm. Gecikme için özür dilerim. Ayrıca videolarımı bekleyen birçok kişi olduğunu anladım! Bu ay 15 gün uçtum. İki kez evdeydim (İzmir, Türkiye). Sadece yaz aylarında Türkiye’yi ziyaret etmeyi seviyorum. Bu ay ayrıca Kalküta’da ilk Kızılderili konaklamamı yaptım ve ilk kez Maastricht ve Zaragoza’ya uçtum. Ayın kadrosunun en iyi destinasyonları ve yeni iyi destinasyonları dengeleme açısından benim için çok verimli olduğuna inanıyorum. Pilot konuşması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı göndermek için çekinmeyin. Daha önce de söylediğim gibi yorumlarınız beni gerçekten motive ediyor! #PilotTalk Temmuz 2022’yi umarım beğenirsiniz.

In closing:

If you can not see the embedded version of #PilotTalk July ’22, you can watch it directly from the Youtube web page.

As always, I would like to hear from you guys. If you want me to record a specific VLOG please drop me a message! You can send your messages here!

#PilotTalk 22 Temmuz’un gömülü sürümünü göremiyorsanız, doğrudan Youtube web sayfasından izleyebilirsiniz.

Her zamanki gibi sizden haber almak istiyorum. Belirli bir VLOG kaydetmemi istiyorsanız lütfen bana bir mesaj bırakın! Mesajlarınızı buradan gönderebilirsiniz!

You may also like

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00