Advantages of Working as a Pilot in Turkish Airlines – #Vlog

by Caner Acarbay

Turkish Airlines is my first airline! Thanks to THY, I was a cadet for them! I’ll always remember my time at Turkish Airlines. Therefore, I wanted to talk about the advantages of being an airline pilot in Turkish Airlines. If you are curious about how is it like to be an airline pilot in Turkish Airlines, and what advantages the job has, this video will answer your questions!

Türk Hava Yolları benim ilk havayolum! THY sayesinde onlar için bir öğrenciydim! Türk Hava Yolları’ndaki zamanımı hep hatırlayacağım. Bu nedenle Türk Hava Yolları’nda havayolu pilotu olmanın avantajlarından bahsetmek istedim. Türk Hava Yolları’nda havayolu pilotu olmanın nasıl bir şey olduğunu ve işin ne gibi avantajları olduğunu merak ediyorsanız, bu video sorularınıza cevap verecek!

If you can not see the embedded version of #PilotTalk May’22, you can watch it directly from the Youtube web page.

As always, I would like to hear from you guys. If you want me to record a specific VLOG please drop me a message! You can send your messages here!

Pillowtalk May’22’nin gömülü sürümünü göremiyorsanız, doğrudan Youtube web sayfasından izleyebilirsiniz.

Her zamanki gibi, sizden haber almak istiyorum. Belirli bir VLOG kaydetmemi istiyorsanız lütfen bana bir mesaj bırakın! Mesajlarınızı buradan gönderebilirsiniz!

You may also like

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00